+372 47 25 434
abivahendikeskus@hnrk.ee

E-R 8:00-16.30.
LÕUNA 12:00-12:30

Sadama 16, Haapsalu

E-R 8:00-16.30.
LÕUNA 12:00-12:30

Sadama 16, Haapsalu

+372 47 25 434
abivahendikeskus@hnrk.ee

Abivahendialased muudatused alates 1. novembrist 2023

Sotisaalkaitseministri määrusega uuendati abivahendite loetelu tingimusi, piirhindu, piirlimiite, laiendati abivahendi tõendi väljakirjutamise õigusi ja abivahendi vajaduse tuvastajate ringi. Muudatuste eesmärk on tagada paremad võimalused abivahendite soetamisel või üürimisel.

Peamised muudatused:

 

    • Tõsteti hügieeniga seotud abivahendite, sh mähkmete piirhindu. Abivahendite loetelus on abivahendeid, mille piirhindu tõsteti viimati 2016. aastal. See võimaldab abivajajail soetada senisest soodsamalt vältimatult vajalikke abivahendeid.

    • Laste poolt enim kasutatud abivahenditel nagu seisuraamid- ja toed, eriistmed ja toaraamid tõsteto piirlimiiti seniselt ühelt tükilt kahele. Sellega vähendatakse korduvate eritaotluste esitamise vajadust. Muudatusega saab soetada mitu samasugust abivahendit, mida laps saab kasutada paralleelselt kodus ja lasteaias või koolis.

    • Õed ja ämmaemandad saavad nüüdsest kirjutada abivahendi tõendit välja lingtõstukitele ja voodilaudadele. See võimaldab tegeleda ühe voodikeskse inimese abivahendi vajaduse tuvastamisega täies ulatuses.

    • Abivahendite loetellu on lisatud juukseproteesid inimestele, kel on juuste täieliku puudumise seisund (nt alopeetsia). Nüüdsest võimaldatakse riikliku soodustusega juukseproteese abivajajatele, ilma et nad peaks ära ootama puude raskusastme tuvastamist või töövõime hindamist.

Täpsemat infot määruse muudatuste kohta saate vaadata Sotsiaalkindlustusameti kodulehel.

Loe veel

Alates 1. jaanuarist 2022 jõustuvad abivahendite määruse muudatused. Toome all välja olulisemad muudatused. Ortoose (sh tallatugesid) ja uriini eritumist suunavaid abivahendeid (nt kateetrid ja uriinikotid) hakkab rahastama EestiTervisekassa ja nende

Alates 1. detsembrist 2020 kaob täielikult paberil abivahendi kaart ning abivahendi kasutajad saavad sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses näha oma varasemaid ja uusi abivahendi ostu- ja üüritehinguid. Ostjal ei pea olema kaasas midagi

Abivahendimääruse muudatused alates 2019.a oktoobrist. Kordustõendi vajadus Alates 1. oktoobrist 2019 jõustus abivahendite määruse muudatus, milles on tehtud erinevaid täiendusi. Ühe suure muudatusena täiendati oluliselt nende abivahendite loetelu, kus puudub

Muudatused alates 1. jaanuarist 2019. Ülevaade suurematest muudatustest allpool. Hoolekandeasutuses viibivad inimesed saavad võrdsemad tingimused kodus elavate inimestega. Nimelt suureneb uuest aastast nende abivahendite loetelu, mida saab soetada riigipoolse toetusega.

Scroll to Top