Tegemistest abivahendikeskuses

Tänaseks on idee kasvatanud endale seinad ja avanud ukse keskuse esimesel korrusel mõne sammu kaugusel peauksest. Abivahendikeskus koondab lisaks vahenditele pea kõik sellealased teadmised, kogemused ja üritused HNRK-s. Pakume tuge asjaajamistes ja dokumentide koostamisel ja anname nõu abivahendi taotlemise, sobivuse, kohandamise, selle kasutamise ning hooldamise kohta. Kohapealt on võimalik osta erinevaid väikeabivahendeid ning vajadusel saab tootevalikut vastavalt kliendi soovile ka täiendada. Kuna enamus patsiente viibib meie majas pikema perioodi jooksul, üritame kõik vajaliku abivahendikeskusesse kohale toimetada ravil olemise ajal. Nii saab näiteks koos kohandatud uue abivahendiga jätkata taastusravi kodus ja pole vaja eraldi kuhugi minna ega muretseda abivahendi kohandamise ja õige kasutamise pärast. Abivahendikeskusesse võib pöörduda ka tehniliste küsimustega. HNRK abivahendikeskusesse pöördumiseks ei pea olema haigla patsient, püüame leida paindlike lahendusi ka kõikidele teistele abivajajatele. Meid huvitab, et patsiendid saaksid keskenduda peamisele – oma tervisele ja taastumisele. Seda toetavad kahtlemata just õigesti valitud ja kohandatud abivahendid.

On väga hea meel tõdeda, et abivahendialase nõu küsimine on saanud juba heaks harjumuseks nii haigla töötajatele kui ka patsientidele. Esimesed ühiselt esitatud taotlused soodustingimustel abivahendite rahastamiseks on jõudnud reaalsete tulemusteni ja abivahendid kasutajateni. Lisaks HNRK enda spetsialistide teadmistele oleme vahendanud patsientideni erinevate abivahendiettevõtete kompetentsi. Välja on kujunenud koostöö erinevate abivahenditega kauplevate partneritega, et tagada patsientidele vajaminevate abivahendite laenutus ja müük. Koostööpartnerite abiga saab patsient vajadusel juba haiglast lahkuda sobiva ja kohandatud abivahendiga, mille kasutamist on patsiendile õpetatud ning millega toimetamist on jälgitud teraapiate käigus.

Kes veel ei ole leidnud teed abivahendikeskusesse , võib seda tulevikus kindlasti teha, et tutvuda kohapeal leiduva tootevalikuga ning mõelda läbi oma abivahenditega seonduv.

Samuti korraldab abivahendikeskus erinevate spetsialistide vastuvõttusid ja koolitusi. Praeguse kogemuse najal võime olla kindlad, et HNRK patsiendid on leidnud tee taastusravihaigla abivahendikeskusesse ja loodame, et nende kogemus on olnud vaid positiivne.